Goldwasser Gdańsk

Showing all 6 results

Złota wódka Goldwasser

Goldwasser likier – smak historii

Goldwasser, czyli w tłumaczeniu na język polski „złota woda”, to tak zwana gdańska wódka. Powstanie receptury tego trunku sięga XVI wieku, kiedy sporządził ją niejaki Ambroży Vermoolen – menonita, uchodźca religijny z Niderlandów, który osiedlił się na ziemiach gdańskich. Wódka Goldwasser jest ziołowo-korzennym, mocnym likierem, wyróżniającym się na tle innych alkoholi nie tylko bogatą kompozycją przypraw i ziół, ale także zawartością płatków złota, skąd wzięła się jego nazwa. Mienią się one okazale w każdej buteleczce trunku, nadając prawdziwie wykwintny charakter wódce Goldwasser. Cena tego znakomitego alkoholu nigdy nie była niska, lecz zawsze chętnie był on nabywany jako dobro luksusowe. Swoją aromatyczność zawdzięcza zestawieniu aż dwudziestu różnorodnych przypraw. Przeplatają się w nim nuty między innymi anyżu, cynamonu, goździków, rozmarynu, macierzanki i lawendy. Nic dziwnego, że trunek ten podbił serca szeregu możnych tego świata, jak choćby carycy Katarzyny Wielkiej, cara Piotra I czy króla Francji Ludwika XIV. O tym, jaką sławę zyskał Goldwasser likier, niech świadczy fakt, że nawet wieszcz Adam Mickiewicz wspomniał o tym trunku w „Panu Tadeuszu”.

Goldwasser – gdzie kupić ekskluzywne podarunki

Mieszcząca się na gdańskim Długim Pobrzeżu Kamienica Goldwasser to miejsce, w którym w atmosferze klimatycznych wnętrz mogą Państwo nie tylko skosztować znakomitych dań i spędzić czas w stylowych apartamentach, ale także nabyć Goldwasser Sklep mieści się w restauracji i oferuje upominki nawiązujące do historii Grodu nad Motławą. Gdańska wódka dostępna jest we flakonach o zróżnicowanej wielkości – od 40 ml, przez 0,1 i 0,2 l, aż po butelki 0,5 l. Proponujemy Państwu likiery zapakowane w eleganckie, wiązane sakiewki z haftowanym na złoto herbem trunku, przywodzące na myśl nastrój dawnego Gdańska. Jeśli interesuje Państwa wódka Goldwasser, cena tego trunku też z pewnością miło Państwa zaskoczy. W naszej ofercie przygotowaliśmy również atrakcyjne zestawy upominkowe, pakowane w estetyczne kartonowe pudełka. Co one kryją? Mogą Państwo wybierać spośród kompletów, w których skład wchodzi wódka Goldwasser oraz ręcznie przygotowane, wykwintne praliny, zawierające płatki złota. Oferujemy też ozdobne kieliszki, przeznaczone do serwowania gdańskiego likieru, które można nabyć w zestawie z alkoholem lub same.

Goldwasser – sklep z gdańskimi trunkami

Wśród upominków, jakie mogą Państwo nabyć w Kamienicy Goldwasser, znajdują się także inne charakterystyczne dla Gdańska trunki – Kurfürsten oraz Machandel. Do ich spróbowania niech zachęci Państwa zarówno historia, jak i przystępna podobnie jak w przypadku Goldwasser cena Likier typowo gdański, w swym smaku zawsze wyróżnia się bogatą kompozycją ziołową. Nie inaczej jest z tymi alkoholami – Machandel zachwyca nutami jałowcowymi, a Kurfürsten zdecydowanie korzennymi.

Jeśli pragną Państwo sami spróbować lub nabyć jako upominek likier Goldwasser gdzie kupić ten rarytas, już Państwo doskonale wiedzą. Serdecznie zapraszamy!

Goldwasser Logo