Goldwasser Gdańsk

Showing the single result

Luksusowe kieliszki do wódki

Komplet sześciu kieliszków z logo Goldwasser to znakomity prezent dla koneserów tego trunku. Charakteryzują się niezwykle eleganckim wyglądem, dzięki któremu będą znakomicie prezentować się w barku lub witrynie. Odpowiedni kształt oraz użycie wysokiej jakości szkła pozwala lepiej poczuć unikatowy aromat „złotej wody”, a za sprawą doskonałej przejrzystości łatwiej podziwiać wirujące płatki 23-karatowego złota. Oryginalne kieliszki na wódkę Goldwasser posiadają trwały nadruk ze złotym logo, którego kolor znakomicie nawiązuje do nazwy trunku i jego niepowtarzalnego składu.

Czytaj więcej

Eleganckie kieliszki do wódki

Goldwasser, choć bywa nazywany „gdańską wódką” to specyficzny rodzaj słodkiej, gęstej wódki, czyli po prostu likieru. Zgodnie z tradycją należy go zatem podawać w kieliszku do likierów, z rozszerzającą się ku górze czarą, opartą na długiej, smukłej nóżce. Taki kształt wynika przede wszystkim ze względów praktycznych. Likier to trunek, którym wypada się delektować, a wręcz niewskazane jest zbyt szybkie picie. Długa nóżka pozwala chwycić go w taki sposób, aby umożliwić trzymanie kieliszka w ręce przez dłuższy czas, nie wpływając na temperaturę alkoholu. Niezależnie jednak od tego, z czego wynika taki kształt, trzeba przyznać, że to jeden z najbardziej eleganckich rodzajów kieliszków. Zachwyt budzą przede wszystkim subtelne zdobienia nóżki, choć sama czara również należy do najładniejszych. Wysokie kieliszki do wódki pomogą zrobić wrażenie na gościach, zarówno gdy podamy je do stołu, jak i wtedy, gdy tylko będą stały w eksponowanym miejscu.

Kieliszki Goldwasser – jak podawać w nich trunek?

W przypadku niektórych alkoholi należy zadbać nie tylko o podanie ich we właściwym kieliszku, ale też w odpowiedni sposób. Zdaniem koneserów chodzi nie tylko o tradycję, ale także zachowanie smaku i aromatu trunku. Likiery należy podawać w odpowiedniej temperaturze, w zależności od ich składu. Dla korzenno-ziołowych receptur, jak Goldwasser lub Kurfursen, zaleca się, by wynosiła 10-12 stopni Celsjusza. W niższej temperaturze, 8-10 stopni, podaje się adwokat oraz likiery kakaowe, cytrusowe, kminkowe lub anyżkowe, natomiast w wyższej – nawet do 24 stopni – te najgęstsze i najsłodsze, czyli czekoladowe, orzechowe i owocowe. Wysokie kieliszki do wódki przeważnie najpierw wypełnia się kostkami lodu, a następnie zalewa trunkiem. Pomaga to w utrzymaniu odpowiedniej temperatury. Warto też pamiętać o serwowaniu likieru we właściwym momencie, czyli dopiero po zakończeniu posiłku, a nie w trakcie lub przed.

Oryginalne kieliszki na wódkę

Dlaczego warto zaopatrzyć się w kieliszki z logiem Goldwasser? To nie tylko marka, ale też tradycja. Historia tej receptury sięga XVI wieku, kiedy to na gdańskie ziemie przybył mennonita Ambroży Vermoolen, religijny uchodźca z Belgi, gdzie właśnie trwała kontrreformacja. Wkrótce potem rozpoczął produkcję likierów według własnych receptur. Goldwasser okazał się najbardziej z nich wyjątkową. Nie tylko ze względu na jedyny w swoim rodzaju wygląd, będący zasługą pływających w gęstej zawiesinie płatków złota – które spożywa się razem z trunkiem – ale także unikatowego aromatu. To kompozycja z dwudziestu ziół i przypraw, wśród których wyraźnie czuć nuty anyżu, cynamonu, goździków, lawendy, macierzanki oraz rozmarynu. Oczywiście, kieliszki Goldwasser mogą posłużyć także do delektowania się innymi likierami, których barwę będzie pięknie uzupełniało lub kontrastowało złote logo.

Kieliszki na wódkę na nóżce – idealny prezent

Oferujemy Państwu komplet sześciu oryginalnych kieliszków Goldwasser. To ilość w sam raz na spotkania w małym gronie rodziny lub przyjaciół. Eleganckie kieliszki do wódki powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego domu, w którym odbywają się przyjęcia z alkoholem. Można także sprezentować je swoim bliskim, jako samodzielny upominek lub wraz z butelką trunku. W naszym sklepie dostępne są likiery Goldwasser w butelkach o pojemności 40, 100, 200 i 500 ml. Do dwóch ostatnich dołączane są eleganckie sakiewki z logiem marki, nawiązujące swoim wyglądem do czasów, kiedy powstała receptura „złotej wody”. Taki dodatek do zestawu kieliszków z pewnością zachwyci wszystkich koneserów tego wyjątkowego trunku, ale też osoby, które dopiero będą miały okazję go posmakować.

Luksusowe kieliszki do wódki – na jaką okazję?

Komplet kieliszków Goldwasser znakomicie sprawdzi się jako prezent ślubny, na rocznice, urodziny, imieniny, a także na wiele innych okazji. Taki podarunek jest bardzo uniwersalny, więc znajdzie zastosowanie nawet w sytuacji, gdy nie zna się dokładnie upodobań obdarowywanej nim osoby lub osób. Nie istnieją żadne tradycje, które określałyby, kiedy najlepiej wręczyć taki upominek. Nie ma też reguł, które mówiłyby, przy jakich uroczystościach podawać kieliszki na wódkę na nóżce. Wszystko zależy od preferencji osób zgromadzonych na danym spotkaniu. Jeśli znajdują się wśród nich amatorzy likierów, wówczas tego rodzaju kieliszki znajdą zastosowanie, a gospodarz nie popełni nietaktu, serwując trunek w niewłaściwy sposób.

Goldwasser Logo