GoldWasser House
Aktualności Gdzie zorganizować komunię w Gdańsku?

Gdzie zorganizować komunię w Gdańsku?

Pierwsza komunia to wyjątkowa uroczystość przede wszystkim dla dziecka, które przeżywa je tylko raz w życiu, ale także dla rodziców. To właśnie oni muszą zadbać o odpowiednią organizację całego dnia. Z okazji komunii zjeżdża się cała rodzina i wypada ją stosownie ugościć. Wspólny obiad, podczas którego świętuje się to szczególne, niepowtarzalne dla dziecka wydarzenie, powinien odbyć się w starannie dobranym miejscu. Jeśli zastanawiasz się, jaka będzie najlepsza restauracja na komunię, Gdańsk to miasto, gdzie bez problemu znajdzie się lokal umożliwiający zorganizowanie takiej imprezy. Trzeba tylko pamiętać o dokonaniu rezerwacji z właściwym wyprzedzeniem.

Dlaczego warto zorganizować komunię w restauracji?

Jeszcze na początku XXI wieku przyjęcia komunijne organizowano najczęściej we własnym domu. Te czasy prawdopodobnie minęły już bezpowrotnie. Rodzice przed pierwszą komunią swojego dziecka i tak mają wiele spraw do załatwienia. Z ogromną ulgą zrzucają więc z siebie konieczność sprzątania mieszkania, przygotowywania jedzenia i zastanawiania się, jak na ograniczonej przestrzeni pomieścić wszystkich krewnych, którzy chcą uczestniczyć w tym wydarzeniu. Zarezerwowanie stolika w restauracji to doskonały sposób, aby oszczędzić sobie wysiłku i stresu. Co więcej, takie rozwiązanie może okazać się bardziej opłacalne także pod względem finansowym, ponieważ domowe przyjęcie również wiąże się z wysokimi kosztami. W większych miastach nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniego lokalu do zorganizowania takiej uroczystości, jak pierwsza komunia. Gdańsk ma bardzo szeroką ofertę gastronomiczną, jednak w tych najlepszych restauracjach wszystkie stoliki na okres komunijny mogą być zarezerwowane już z kilkumiesięcznym, a nawet z rocznym wyprzedzeniem. Zależy to od renomy danego miejsca oraz tego, w jak bardzo atrakcyjnej lokalizacji się znajduje. Nie bez znaczenia są też proponowane ceny za miejsce czy różne dodatkowe opłaty.

Czym powinien charakteryzować się lokal na komunię?

Na pierwszą komunię nie wypada zapraszać gości do baru szybkiej obsługi. Wybrany lokal powinien prezentować się bardziej estetycznie i elegancko, pasując do doniosłego charakteru wydarzenia. Przed zarezerwowaniem stolika warto poczytać opinie o różnych miejscach, zapoznać się z menu oraz obejrzeć udostępnione zdjęcia wnętrz. Jeżeli dysponuje się większą ilością czasu, można odwiedzić kilka wstępnie wyselekcjonowanych restauracji, zamówić obiad jak zwykły gość, a po skończeniu posiłku wypytać kierownika sali o organizację komunijnego przyjęcia. Większość lokali, które oferują organizację imprez okolicznościowych, ma przygotowane kilka wersji menu na takie okazje. Taki zestaw zazwyczaj obejmuje dwa rodzaje mięsa, rzadziej ryb lub owoców morza, przyrządzone na różne sposoby ziemniaki oraz bukiet surówek. Często przewidziany jest także deser dla każdego gościa. Warto natomiast upewnić się, jak wygląda kwestia napojów oraz dodatkowych ciast, czy istnieje możliwość serwowania ich przez personel i ile taka usługa kosztuje. Dobry lokal na komunię powinien zapewnić także stosowne udekorowanie stołu i krzeseł, aby dopasować wszystko do charakteru tego jedynego w swoim rodzaju przyjęcia.

Komunia w klimatycznej kamienicy nad Motławą

Jeżeli zaproszeni goście zjeżdżają się z różnych miejsc, także z innych miejscowości, dobrze byłoby poszukać restauracji, która faktycznie oddaje klimat danego miasta. W tym kontekście na pytanie, gdzie komunia w Gdańsku, odpowiedź może być tylko jedna. Oczywiście na terenie Głównego Miasta, czyli najbardziej reprezentacyjnej, historycznej części miasta. Wprawdzie obszar ten mocno ucierpiał w czasie II wojny światowej, jednak tuż po jej zakończeniu przystąpiono do starannej rekonstrukcji. Zabytkowe kamienice zostały odbudowane zgodnie ze swoim pierwotnym wyglądem, przy użyciu typowej dla tego regionu czerwonej cegły, zachowując także charakterystyczne, strzeliste dachy. Podobnie jak przed wojną, w wielu z tych kamienic mieszczą się restauracje, niektóre z bardzo długą tradycją. To jedne z najbardziej eleganckich lokali w mieście, z których okien roztacza się wspaniały widok na gdańską starówkę. Takim miejscem jest z pewnością Kamienica Goldwasser, mieszcząca się przy Długim Pobrzeżu – jednym z najpiękniejszych deptaków w Gdańsku, ciągnącym się wzdłuż rzeki Motławy – w pobliżu słynnego Żurawia, należącym do najbardziej charakterystycznych budowli w mieście. Kamienica Goldwasser to klimatyczne miejsce, które pozwala poczuć ducha miasta. Jest także miejscem specjalizującym się w imprezach okolicznościowych, w tym organizacji komunii.

Dlaczego warto wybrać Kamienicę Goldwasser na komunię?

To lokalizacja, w której historię mamy na wyciągnięcie ręki. Restauracja mieszcząca się w kamienicy doskonale wpisuje się w klimat Gdańska, miasta o ponadtysiącletniej tradycji, położonego tuż nad rzeką Motławą, która w dawnych czasach była ważnym elementem szlaku handlowego, a także pełniła funkcje obronne. Antyczne meble oraz ozdabiające ściany lokalu dzieła sztuki, podobnie jak serwowane potrawy, pozwalają wczuć się w historyczny klimat tej części miasta i jeszcze lepiej zrozumieć, na czym dokładnie polega jej fenomen. Eleganckie wnętrze idealnie koresponduje z doniosłością wydarzenia, jakim jest organizacja komunii. Gdańsk to miasto portowe, kojarzone z połowem ryb. Przyrządzone z nich potrawy mogą być świetnym dodatkiem do komunijnego menu, który pozytywnie zaskoczy gości, spodziewających się bardziej typowego zestawu obiadowego. Oczywiście, w restauracji serwowane są także potrawy mięsne i wegetariańskie. Rodzice przystępującego do komunii dziecka mogą wybrać jeden z proponowanych zestawów dań obiadowych lub dokonać indywidualnych zmian, mając na uwadze rodzinne tradycje oraz zwyczaje kulinarne poszczególnych gości. Miejsca takie, jak Kamienica Goldwasser, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem jako lokal na komunijny obiad, dlatego warto dokonać rezerwacji z jak największym wyprzedzeniem – najlepiej tuż po poznaniu daty uroczystości.

Goldwasser Logo