GoldWasser House
Porady Gdańsk na weekend

Gdańsk na weekend

Gdańsk, miasto o ponad tysiącletniej historii, każdego roku przeżywa oblężenie turystów. Przyjeżdżają do niego tysiące ludzi z różnych zakątków kraju i zagranicy, rodziny z dziećmi, grupy przyjaciół, zakochane pary oraz seniorzy. To doskonałe miejsce na relaks nad brzegiem morza, a także tętniący życiem ośrodek. Odbywa się w nim mnóstwo wydarzeń kulturalnych oraz imprez, które przyciągają rzesze chętnych. Miasto warto odwiedzić o każdej porze roku, nie tylko latem. Ci, którzy chcieliby spędzić weekend w Gdańsku atrakcje będą musieli sobie dawkować. Jest ich tutaj tak wiele, że zabraknie czasu, aby poznać je wszystkie.

Gdańsk na weekend – co warto zobaczyć?

Turyści uwielbiają Gdańsk za liczbę ciekawych miejsc, począwszy od zabytków świeckich oraz sakralnych, przez restauracje czy kluby, a skończywszy na terenach rekreacyjnych. Nie bez znaczenia pozostaje lokalizacja ośrodka – nad Zatoką Gdańską, u ujścia Motławy do Wisły. Decydując się na zwiedzanie Gdańska w weekend, należy starannie obmyślić plan zajęć. Niewątpliwie będą to dni spędzone bardzo intensywnie.

Miejscowość obfituje w atrakcje turystyczne. Wiele z nich można zobaczyć w okolicy reprezentacyjnego placu o nazwie Długi Targ. W pobliżu stoi Bazylika Mariacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, prócz tego niedaleko do punktów takich jak Brama Wyżynna, Złota Brama oraz Zielony Most. Turyści odwiedzają też okoliczne muzea, w tym Muzeum Gdańska, Muzeum Archeologiczne czy Muzeum Bursztynu. Na uwagę zasługuje również Galeria Starych Zabawek, Baszta Browarna oraz Stągwie Mleczne.

Zwiedzanie Gdańska w weekend

Zabytki oraz inne punkty zlokalizowane w sąsiedztwie śródmieścia to zaledwie ułamek godnych uwagi miejsc. Chcący zatrzymać się w mieście takim jak Gdańsk na weekend mają naprawdę duży wybór atrakcji – zwłaszcza gdy odejdą nieco dalej od centrum. Przykładowo, przy placu Solidarności 1 mieści się Europejskie Centrum Solidarności. To monumentalny budynek, w którym można zobaczyć wystawę stałą poświęconą historii Solidarności oraz ekspozycje tymczasowe.

Kolejne pomysły na weekend w Gdańsku to wizyta w Archikatedrze Oliwskiej, gdzie można zobaczyć największe w Polsce organy, czy wycieczka do gdańskiej latarni morskiej. Jako jedyna w kraju oraz jedna z niewielu na świecie posiada kulę czasu.

Osoby pragnące podziwiać panoramę miasta powinny koniecznie udać się na Górę Gradową. Na szczyt można dojść pieszo, a widoki, które rozpościerają się z wierzchołka, wynagradzają zmęczenie.

Ciekawe pomysły na weekend w Gdańsku

Gdańsk to nie tylko zabytki czy muzea, to także liczne obiekty zapewniające świetną zabawę dzieciom oraz dorosłym. Jedni i drudzy stracą poczucie czasu w największym miejscu rozrywki w Trójmieście – na Stadionie Gdańsk. Oprócz atrakcji stadionowych oferuje odwiedzającym m.in. gokarty, tor wrotkarski, park trampolin, pokój zagadek oraz sale zabaw dla najmłodszych. Fani adrenaliny mają możliwość zagrania w paintball elektroniczny.

Zwolennicy rywalizacji z użyciem replik prawdziwej broni mogą wybrać się na paintball do Magnum Areny. Gra dostarcza mnóstwa emocji. To doskonała opcja dla grupy znajomych, którzy przyjechali do miasta na weekend.

Będąc w Gdańsku, warto skorzystać z okazji do zakupów. Prócz pamiątek w walizce powinny się znaleźć produkty, z których ośrodek słynie na cały kraj. Bez wątpienia do tej grupy zaliczają się wódki Goldwasser. Siedziba renomowanej marki znajduje się nad brzegiem Motławy, w bliskim sąsiedztwie znanego Żurawia. Mieści się tu restauracja, sklep oraz hotel oferujący gościom apartamenty w wysokim standardzie. Klienci mogą zjeść obiad w restauracji (np. skosztować steków), a przed wyjściem kupić wódkę bądź likier z płatkami 24-karatowego złota.

Jak widać, nuda z pewnością nie zagraża tym, którzy planują weekend w Gdańsku. Atrakcje, które czekają na turystów, trudno wymienić, nie mówiąc o zwiedzeniu każdej z nich podczas tak krótkiego pobytu. Jednak to żaden problem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaplanować kolejną wycieczkę do miasta Neptuna. Może tym razem na dłużej?

Goldwasser Logo