GoldWasser House
Porady Czy warto odwiedzić Gdańsk na jesień? 3 pomysły na to, jak spędzić...

Czy warto odwiedzić Gdańsk na jesień? 3 pomysły na to, jak spędzić czas nad morzem

Coraz krótsze dni, liście spadające z drzew i deszczowa pogoda nie nastrajają do podróży. Warto jednak nie dać się jesiennej chandrze i zmienić na chwilę otoczenie. Zwłaszcza gdy chodzi o wizytę w Gdańsku, który nawet poza sezonem urzeka swoim pięknem. Jesień w Trójmieście to liczne wydarzenia kulturalne i możliwość zwiedzania najpopularniejszych miejsc w spokoju. Nawet deszczowa pogoda nie odejmuje uroku polskiemu wybrzeżu. Udowadniamy, że Gdańsk jesienią jest równie piękny, co w sezonie.

Pomysły na jesień w Gdańsku – spotkanie z naturą

Nie ma nic piękniejszego niż spacer brzegiem polskiego morza – niezależnie od pory roku trafimy na niezwykłe widoki. Warto jednak wiedzieć, że nasze miasto ma także inne, niezwykłe zakątki.

Park Oliwski

Gdańsk jesienią najlepiej zaobserwować w naturze. Przepiękny Park Oliwski z Palmiarnią i ogrodem w stylu japońskim to prawdziwa uczta dla oczu. Szerokie aleje udekorowane wysokimi lipami mieszają się tutaj z urokliwymi zaułkami i tajnymi ścieżkami. Charakterystyczne, podłużne stawy sprawiają wrażenie, jakby już zaraz zaczynało się morze. Wszystko to w barwach jesieni, otulone miękkim dywanem złotych liści. Niezależnie od pogody warto udać się na spacer po Parku Oliwskim, w którym od razu czuć wyjątkowy klimat – to miejsce od dwustu lat nieustannie przywraca miastu kontakt z naturą.

Puste gdańskie plaże

Wszyscy wiemy, jak polskie morze wygląda w sezonie. Powszechna chęć skorzystania ze słońca powoduje znajome problemy: ciasno rozmieszczone parawany, tłum ludzi i brak prywatności. Jesień w Trójmieście jest pod tym względem lepsza, bo plaże świecą pustkami. Możemy podziwiać piękny widok polskiego morza i długo spacerować jego brzegiem bez obaw o prywatność. Polecamy zwłaszcza plażę w Sobieszewie, która wciąż zachowała naturalny kształt – blisko tu do lasu i okolicznych wydm.

Warto odwiedzić także wyspę Ptasi Raj, która stanowi rezerwat przyrody. Wiosną i jesienią możemy zaobserwować tam wiele gatunków ptaków. Dwie stacje obserwacyjne zapewniają przepiękne widoki.

Wizyta w Teatrze Szekspirowskim

Wielka, czarna bryła budynku z daleka przyciąga spojrzenia i wyraźnie rysuje się na miejskim tle. Teatr Szekspirowski to ewenement na skalę całej Polski, kontynuujący długowieczną gdańską tradycję. Już od XVII wieku w to miejsce przyjeżdżali angielscy aktorzy, by wystawiać między innymi sztuki Szekspira. Dzisiejszy budynek został odtworzony zgodnie z zasadami widowni elżbietańskiej. To jedyne miejsce, gdzie możemy doświadczyć teatru takim, jakim był za czasów Szekspira. Podwieszana scena montowana podczas niektórych przedstawień sprawia, że publiczność ma znakomity widok z otaczających ją półkolem galerii.

Teatr Szekspirowski to nie tylko przedstawienia. Miejsce to często gości koncerty i wydarzenia kulturalne. Warto także umówić się na zwiedzanie budynku z przewodnikiem. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin Teatru Szekspirowskiego – jedynej takiej sceny w Polsce. Wyjątkowe wrażenia zabierzecie ze sobą na zawsze.

Na rozgrzanie – łyk złotej wódki w restauracji Goldwasser

Po dniu pełnym wrażeń warto się zrelaksować. Dobre jedzenie i odrobina alkoholu doskonale poprawi humor i rozgrzeje zmarznięte kości. Brzeg Motławy, pięknie oświetlony po zmroku, to świetne miejsce, by coś zjeść – znajdują się tutaj kultowe restauracje z długoletnią tradycją. Wśród nich znajduje się Goldwasser, szczycący się między innymi sławną wódką z płatkami złota. W bogato wyposażonym wnętrzu restauracji poczujemy się jak XVII-wieczni mieszczanie. Blisko stąd także do popularnej ulicy Długiej, która stanowi turystyczną oś miasta.

Nie musimy długo się zastanawiać, by znaleźć pomysły na jesień w Gdańsku. Tutaj każda pora roku obfituje w wydarzenia kulturalne, a miasto urzeka swoim pięknem niezależnie od temperatury za oknem. Możliwość zwiedzania pustych plaż, wspaniałych parków, jak i miejsc z historycznym rodowodem sprawia, że to miejsce idealne do odwiedzenia poza sezonem. Czy warto odwiedzić Gdańsk na jesień? Oczywiście!

Goldwasser Logo